Domov pro seniory v Bystrém

ZVĚTŠIT PÍSMO
s m l
KONTAKT
adresa
Svazek obcí AZASS
Domov pro seniory v Bystrém
Nad Kašpárkem 496
569 92 Bystré
e-mail
dpsbystre@tiscali.cz
telefon
730 171 294
734 673 693
461 653 161
Napište nám
Aktuality

13. září 2023

Posezení s harmonikou proběhne v zahradě domova, k jídlu se budou podávat čerstvé... více...

11. září 2023

... více...

31. srpna 2023

Ve čtvrtek 31.8. od 13,30 hod. proběhne na zahradě Domova loučení s létem. Téma je western a... více...

16. srpna 2023

Ve středu 16.8. proběhne v zimní zahradě od 13,00 hod. narozeninová oslava oslavenců... více...

8. srpna 2023

V úterý 8.8. proběhne hudební vystoupení dua Dudáci Tryhuci. Začátek v 10,00 hod. ve... více...
ODKAZY
SPOLUPRACUJEME

Sociální práce

 

Sociální pracovnice doprovází zájemce o službu i jeho rodinu již od prvního telefonického či osobního kontaktu.
Sociální pracovnice zajišťuje sociální šetření a to buď v domácnosti zájemce, nebo v prostředí, kde se zájemce aktuálně nachází (nemocnice, léčebny dlouhodobě nemocných aj.) a veškeré podklady ze sociálního šetření eviduje a zpracovává. Vyřizuje veškerou agendu, která souvisí s nástupem klienta do zařízení, včetně přijímání a uvítání klienta v den jeho nástupu. Popisuje klientovi a rodině klienta chod zařízení, režim, a veškeré další záležitosti, které s nástupem do zařízení souvisí, včetně pravidel kolektivního soužití.
Sociální pracovnice se společně s klíčovým pracovníkem klienta (pečovatelka - pracovník v sociálních službách, která o klienta nejvíce pečuje) podílí na plánování průběhu sociální služby.
V rámci sociální práce vyřizuje sociální pracovnice veškeré úřední záležitosti, které souvisí s pobytem klienta v zařízení (korespondence s institucemi), nebo které si klient sám nebo prostřednictvím rodiny, nemůže vyřídit. Komunikuje se soudy ve věci opatrovnictví klienta, nebo ohledně jiných, soudem uložených věcí. Komunikuje také s úřady nebo rodinou ve věci financí a úhrad za službu.
Sociální pracovnice se podílí na organizaci kulturních akcí v domově, organizuje aktivizaci klientů, dobrovolnickou činnost v domově, zajišťuje roznášku pošty na pokoj. Vyřizuje korespondenci ohledně ukončení pobytu klienta (úmrtí či ukončení pobytu) s institucemi, nemůže-li pohřeb zajistit rodina či jiný blízký klienta, sepisuje pozůstalostní hlášení. 

 

Redakční systém MaRS 2.1 ▪ regrafika © 2011 ▪ http://www.regrafika.cz