Domov pro seniory v Bystrém

ZVĚTŠIT PÍSMO
s m l
KONTAKT
adresa
Svazek obcí AZASS
Domov pro seniory v Bystrém
Nad Kašpárkem 496
569 92 Bystré
e-mail
dpsbystre@tiscali.cz
telefon
730 171 294
734 673 693
461 653 161
Napište nám
Aktuality

27. listopadu 2020

!!!!OD 1.1.2021 DOCHÁZÍ KE ZMĚNĚ BANKOVNÍHO ÚČTU!!!! NOVÉ ČÍSLO BÚ:... více...

11. listopadu 2020

  Vážení příbuzní a blízcí našich klientů, předpokládáme, že se k vám... více...

11. listopadu 2020

Vážení přátelé, na základě rozhodnutí Vlády České republiky ze dne 8. října platí v... více...
ODKAZY
SPOLUPRACUJEME

Volnočasové aktivity

Domov pro seniory v Bystrém svým uživatelům poskytuje také možnost účastnit se dle svých individuálních zájmů a možností různých volnočasových aktivit. Smysluplné využití volného času je důležitou součástí našich životů.

Pro informování o volnočasových aktivitách uživatelům slouží měsíční rozvrh, který je umístěn na nástěnkách jednotlivých oddělení. Domov pro seniory organizuje pravidelné aktivity:
 
PONDĚLÍ
Římsko-katolická bohoslužba – bohoslužby se konají přímo v domově, kterých se mohou účastnit i obyvatelé města Bystré. Pan farář dochází i na pokoje uživatelů.
Společné vaření, pečení – v přízemí domova mají uživatelé možnost využitý společné kuchyňky, kde se spolu s personálem pravidelně setkávají a pečou. Uživatelé nejraději pečou sladké moučníky, které pak společně při kávě snědí.
Cvičení s rehabilitační pracovnicí - v letních měsících probíhá cvičení v zahradě Domova, v zimních měsících v tělocvičně.
 
ÚTERÝ
Skupinová canisterapie - terepeutický pec Lerry masíruje klientům končetiny, aktivuje jejich mobilitu, aportuje míčky. Klienty tato terapie aktivizuje i po psychické stránce.
Skupinové cvičení -  skupinové cvičení je zaměřené na zlepšení a udržení fyzické kondice uživatelů. Pracovníci využívají různých cvičebních pomůcek.
 
STŘEDA  

Promítání seriálů a filmů - klienti mají možnost si sami vybrat, který seriál či film by rádi viděli a personál jim film zprostředkuje.

 
ČTVRTEK
Skupinový tělocvik - skupinové cvičení je zaměřené na zlepšení a udržení fyzické kondice uživatelů. Pracovníci využívají různých cvičebních pomůcek.
Odpoledne s písničkou – tuto volnočasovou aktivitu zaštiťuje naše dobrovolnice, kterou vytvořila v pěvecký soubor „BABI“, který vystupuje nejen v rámci domova, ale celého města Bystré
 
PÁTEK
Skupinové předčítání - tato aktivita patří u kientů k nejoblíbenějším. Každému klientovi se snažíme vyhovět v žánru, který má rád. Tuta aktivitu jim zpříjemňuje podávaná káva se zákuskem.
Terapeutické dílny – smyslem terapeutických dílen je léčba zaměstnáváním, které udržuje zdravé fyzické a psychické funkce. Důraz je kraden především na procvičování jemné motoriky. Mezi oblíbené činnosti patří: práce s papírem, práce s vlnou, s keramikou, aj. Uživatelé si mohou vlastní tvorbou vyzdobit pokoj nebo výrobek věnovat svým blízkým. Vyrobené předměty slouží i k výzdobě domova.
 
NEDĚLE
Kavárnička - klientům je u odpolední pohádky podávána káva, vede se konverzace. V letním období se tato aktivita pořádá v zahradě. Klienti mezi sebou více komunikují.
1* za měsíc Evangelické bohoslužby -  bohoslužby se konají přímo v domově, kterých se mohou účastnit i obyvatelé města Bystré. Pan farář dochází i na pokoje uživatelů.

 V letním období se s klientama v zahradě Domova hraje petanque, člověče nezlob se. Chodí se do města na zmrzlinu. I imobiliní klienti, kteří jsou upoutány na lůžku, jsou v letních měsících personálem zavezeny do zahrady, kde se aktivizujích jejich smysly.

 

Redakční systém MaRS 2.1 ▪ regrafika © 2011 ▪ http://www.regrafika.cz