Domov pro seniory v Bystrém

ZVĚTŠIT PÍSMO
s m l
KONTAKT
adresa
Svazek obcí AZASS
Domov pro seniory v Bystrém
Nad Kašpárkem 496
569 92 Bystré
e-mail
dpsbystre@tiscali.cz
telefon
730 171 294
734 673 693
461 653 161
Napište nám
Aktuality

30. března 2021

Sčítání lidu bude probíhat v rámci Domova pro seniory písemnou formou. Rodiny nemusejí, za... více...

19. března 2021

Od 20. března 2021 se mění Usnesení vlády č. 296, podmínky pro vycházení uživatelů mimo... více...

19. března 2021

V týdnu od 5.4. - 9.4. 2021 dojde ke změně návštěvních dnů!! Návštěvy budou probíhat ve... více...

18. března 2021

  Návštěvy budou probíhat po předchozím objednání, jako nadále ve stanové dny... více...

18. března 2021

  10.3.2021 PROBĚHLO V Domově pro seniory v Bystrém očkování klientů a... více...
ODKAZY
SPOLUPRACUJEME

Volnočasové aktivity

!!V OBDOBÍ NOUZOVÉHO STAVU PROBÍHAJÍ AKTIVITY POUZE VRÁMCI DOMOVA!!

Domov pro seniory v Bystrém svým uživatelům poskytuje také možnost účastnit se dle svých individuálních zájmů a možností různých volnočasových aktivit. Smysluplné využití volného času je důležitou součástí našich životů.

Pro informování o volnočasových aktivitách uživatelům slouží měsíční rozvrh, který je umístěn na nástěnkách jednotlivých oddělení. Domov pro seniory organizuje pravidelné aktivity:
 
PONDĚLÍ
Římsko-katolická bohoslužba – bohoslužby se konají přímo v domově, kterých se mohou účastnit i obyvatelé města Bystré. Pan farář dochází i na pokoje uživatelů. ZRUŠENO PO DOBU NOUZOVÉHO STAVU!
Společné vaření, pečení – v přízemí domova mají uživatelé možnost využitý společné kuchyňky, kde se spolu s personálem pravidelně setkávají a pečou. Uživatelé nejraději pečou sladké moučníky, které pak společně při kávě snědí.
Cvičení s rehabilitační pracovnicí - v letních měsících probíhá cvičení v zahradě Domova, v zimních měsících v tělocvičně.
 
ÚTERÝ
Skupinová canisterapie - terepeutický pec Lerry masíruje klientům končetiny, aktivuje jejich mobilitu, aportuje míčky. Klienty tato terapie aktivizuje i po psychické stránce.
Skupinové cvičení -  skupinové cvičení je zaměřené na zlepšení a udržení fyzické kondice uživatelů. Pracovníci využívají různých cvičebních pomůcek.
 
STŘEDA  

Promítání seriálů a filmů - klienti mají možnost si sami vybrat, který seriál či film by rádi viděli a personál jim film zprostředkuje.

 
ČTVRTEK
Skupinový tělocvik - skupinové cvičení je zaměřené na zlepšení a udržení fyzické kondice uživatelů. Pracovníci využívají různých cvičebních pomůcek.
Odpoledne s písničkou – tuto volnočasovou aktivitu zaštiťuje naše dobrovolnice, kterou vytvořila v pěvecký soubor „BABI“, který vystupuje nejen v rámci domova, ale celého města Bystré
 
PÁTEK
Skupinové předčítání - tato aktivita patří u kientů k nejoblíbenějším. Každému klientovi se snažíme vyhovět v žánru, který má rád. Tuta aktivitu jim zpříjemňuje podávaná káva se zákuskem.
Terapeutické dílny – smyslem terapeutických dílen je léčba zaměstnáváním, které udržuje zdravé fyzické a psychické funkce. Důraz je kraden především na procvičování jemné motoriky. Mezi oblíbené činnosti patří: práce s papírem, práce s vlnou, s keramikou, aj. Uživatelé si mohou vlastní tvorbou vyzdobit pokoj nebo výrobek věnovat svým blízkým. Vyrobené předměty slouží i k výzdobě domova.
 
NEDĚLE
Kavárnička - klientům je u odpolední pohádky podávána káva, vede se konverzace. V letním období se tato aktivita pořádá v zahradě. Klienti mezi sebou více komunikují.
1* za měsíc Evangelické bohoslužby -  bohoslužby se konají přímo v domově, kterých se mohou účastnit i obyvatelé města Bystré. Pan farář dochází i na pokoje uživatelů.

 V letním období se s klientama v zahradě Domova hraje petanque, člověče nezlob se. Chodí se do města na zmrzlinu. I imobiliní klienti, kteří jsou upoutány na lůžku, jsou v letních měsících personálem zavezeny do zahrady, kde se aktivizujích jejich smysly.

 

Redakční systém MaRS 2.1 ▪ regrafika © 2011 ▪ http://www.regrafika.cz